Sztab szkoleniowy ogłasza powołania do reprezentacji Polski U19

Opublikowano dnia: 9 lipca 2018 | Komentarze: 0
Sztab szkoleniowy Reprezentacji Polski w Futbolu Amerykańskim U19 ogłosił pierwszy, historyczny szeroki skład zawodników, którzy będą brali udział w przygotowaniach do pierwszego, oficjalnego spotkania międzynarodowego.
 
Pierwszy etap przygotowań rozpocznie się już 16 lipca 2018, zgrupowaniem w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO.
 
- Z dumą ogłaszamy pierwsze powołania do reprezentacji Polski U19. Try-outy pozwoliły nam na zgromadzenie dużej ilość materiałów o poszczególnych zawodnikach, a sama frekwencja na nich przerosła nasze oczekiwania. Wybór nie był łatwy ze względu na liczbę utalentowanych zawodników, ale uważam, że wybraliśmy godną grupę do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej. Sztab szkoleniowy z niecierpliwością oczekuje na pierwsze, wspólne spotkanie i sesje treningowe z drużyną. - mówi Phillip Dillon, trener główny reprezentacji Polski U19.
 
 
Rozgrywający:
Guenther Krotsch (Kozły Poznań)
Jakub Wąsiel (Panthers Wrocław)
Mateusz Wiecheć (Kraków Kings)
Maksymilian Samel (Silesia Rebels)
 
Running backowie:
Kacper Bogdański (Mustangs Płock)
Kamil Knapik (Silesia Rebels)
Franciszek Gładki (Panthers Wrocław)
Marcel Smoleń (Warsaw Eagles)
Eryk Dudek (Warsaw Eagles)
 
Tight endzi:
Marceli Luźny (Białe Lwy Gdańsk)
Piotr Stępień (Rhinos Wyszków)
 
Ofensywni liniowi:
Jakub Bielecki (Panthers Wrocław)
Bartosz Kunc (Warsaw Eagles)
Sebastian Terebiński (Mustangs Płock)
Krystian Skalski (Białe Lwy Gdańsk)
Andrzej Górzyński (KS Bydgoszcz Archers)
Marcin Hermais (Patrioci Poznań)
Patryk Szczepaniak (Rhinos Wyszków)
Paweł Garycki (Kraków Kings)
Jakub Robaczewski (KS Bydgoszcz Archers)
Patryk Stachowski (Kozły Poznań)
 
Skrzydłowi:
Iwo Jakubowski (Kozły Poznań)
Aleksander Jacek (Monarchs Ząbki)
Szymon Falkowski (Bielawa Owls)
Philip Blechinger (Panthers Wrocław)
Bernard Wiązania (Kraków Kings)
Jędrzej Kubica (Warsaw Sharks)
Maciej Bączek (Monarchs Ząbki)
Damian Paluszek (Bielawa Snakes)
Oskar Wypych (Bielawa Owls)
Aleksander Kawiarowski (Warsaw Eagles)
 
Defensive backs:
Jakub Struś (Husaria Szczecin)
Jakub Jankowski (Mustangs Płock)
Franciszek Kokociński (Kozły Poznań)
Jakub Sowa (Kozły Poznań)
Jakub Jędrkowiak (Warsaw Eagles)
Jan Chmiel (Towers Opole)
Grzegorz Piotrowski (Angels Toruń)
Tobiasz Witalis (Tychy Falcons)
Rafał Zając (Kraków Kings)
Maciej Latała (Warsaw Eagles)
Jakub Szambelan (Warsaw Eagles)
Niamba Diatta (Kozły Poznań)
Wojciech Perz (Kozły Poznań)
 
Linebackerzy:
Patryk El Hajjami (Warsaw Eagles)
Adam Dobkowski (Warsaw Sharks)
Adrian Jóźwik (Warsaw Eagles)
Wiktor Kuroczycki (Kozły Poznań)
Dawid Marzec (Kraków Kings)
Igor Gierski (Mustangs Płock)
Mateusz Ignasiak (Mustangs Płock)
Ksawery Tracz (KS Bydgoszcz Archers)
Jakub Kapiwąs (Angels Toruń)
 
Defensywni liniowi:
Markus Graja (Kozły Poznań)
Maciej Szymański (Mustangs Płock)
Hubert Piórkowski (Mustangs Płock)
Andrzej Halarewicz (Husaria Szczecin)
Nataniel Bembenek (Silesia Rebels)
Alessandro Madaro (Warsaw Eagles)
Kacper Lewandowski (KS Bydgoszcz Archers)
Fabian Andrzejewski (Warsaw Sharks)
Adam Pawłowski (Warsaw Eagles)